Android üçün ChatGPT-nin son beta versiyası yeni imkanlar təqdim edir. Yeni beta versiya (v1.2025.070) ChatGPT-ni Android cihazlarında standart köməkçi tətbiq kimi təyin etməyə imkan verir. Bu yenilik sayəsində ChatGPT-ni əvvəl Google Assistant və ya Gemini üçün istifadə olunan jestlər və düymələrlə aktivləşdirmək olacaq. Məsələn, istifadəçilər Home düyməsini klikləyib saxlayaraq, ekranın küncündən yuxarı sürüşdürərək və ya güc düyməsini klikləyib saxlayaraq ChatGPT-ni işə sala bilərlər (əgər bu seçim aktivləşdirilibsə). Android üçün ChatGPT-də yeni yeniliklər və məhdudiyyətlər:
- ChatGPT çağırıldıqda avtomatik olaraq səs rejimi açılır, lakin onun funksionallığı hələ də Perplexity AI kimi rəqiblərlə müqayisədə məhduddur.
- Səsli əmrlər vasitəsilə aktivləşdirmə funksiyası hələ də mövcud deyil, çünki bu imkan yalnız əvvəlcədən quraşdırılmış tətbiqlər üçün API məhdudiyyətlərinə görə əlçatandır.
- Buna baxmayaraq, yeniləmə Android istifadəçiləri üçün ChatGPT-yə giriş imkanlarını əhəmiyyətli dərəcədə asanlaşdırır.